Uczestnicy oficjalnego turnieju YuGiOh dyskwalifikowani za… odór

Gracze rywalizujący w oficjalnym turnieju YuGiOh dosłownie doświadczyli powiewu świeżego powietrza, dzięki nowym zasadom obligującym każdego w grze do… unikania wydzielania smrodu.

Najnowsza edycja oficjalnych zasad turniejowych gry karcianej opartej na anime zawiera nowy podrozdział dotyczący podstawowej higieny w ramach wytycznych turniejowych.

“Oczekuje się, że podczas turnieju będziesz czysty. Zaniechanie prania lub zakładania czystych ubrań przyczynia się do nieprzyjemnej atmosfery na turnieju, ponieważ może być on oblegany przez tłumy chętnych, a dzień może być długi” – czytamy w wytycznych.

“Osoby, które zaniedbają dbanie o siebie do tego stopnia, że ​​negatywnie wpływają na turniej, mogą zostać poproszone o zażegnanie tego problemu, jeśli chcą nadal uczestniczyć w turnieju”.

Innymi słowy: śmierdzący leń nie przejdzie.

Pomijając stereotyp śmierdzących “nerdów”, zmienny stan świeżości wśród graczy i uczestników był od dawna tematem wielu skarg w świecie gier i konwentów. Ponieważ gracze i fani spędzają długie godziny w zatłoczonych pomieszczeniach, niektóre nieprzyjemne aromaty mogą stać się poważnym problemem.

W ubiegłym roku strona z grami Kotaku zauważyła, że ​​na turnieje Super Smash Bros napotykały podobne skargi, które spowodowały, że niektórzy organizatorzy turniejów wdrożyli własne zasady wymagające od graczy i uczestników odświeżenia się – pod groźbą wykluczenia.

Na Twitterze reakcja na tę zasadę wydaje się być w dużej mierze pozytywna, a nawet mile widziana.

– Byłam na turnieju Yugioh z przyjaciółmi (oglądam, nie gram, kocham yugioh, ale nie jestem w stanie grać przez dłuższy czas) i ktoś jako żart rozpyla wszędzie jakiś odświeżacz zapachów i to było zabawne, ta zasada jest dobra dla higieny i do strojenia sobie żarcików – komentuje “PopTart”.

Fani YuGiOh którzy nie są pewni, czy uda im się dostosować do tej zasady, mogą zawsze kupić i używać markowych produktów prysznicowych tej gry, tak dla pewności.

Ci, którzy nie przeszli testu węchu, nie powinni się smucić – mimo wszystko nadal są w dobrym towarzystwie.

Źródło: The Register

Piotr Zelek

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (filologia angielska nauczycielska), językoznawca, nauczyciel aktywny zawodowo, samozwańczy dziennikarz sportowy, tłumacz. To wszystko stanowi prawie tyle samo tytułów, co Daenerys!

Dodaj komentarz