Historia papugi, która uratowała dławiące się dziecko

Willie, przedstawiciel gatunku ptaka z rodziny papugowatych – Mnicha – zaalarmował swoją właścicielkę Megan Howard, kiedy maluszek, którym opiekowała się w listopadzie 2008 roku w Denver, zaczął się dławić podczas spożywania śniadania.

Gdy twarz dwuletniej Hanny zaczęła się robić niebieskawa, ptak zaczął skrzeczeć i szaleńczo machać skrzydłami, aby przyciągnąć uwagę swej właścicielki.

– Kiedy byłam w łazience, Willie (papuga) zaczął krzyczeć w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie słyszałam, machając przy tym energicznie skrzydłami – powiedziała Howard w rozmowie z News CBS. – Potem zaczął powtarzać: “Mama, baby” (“mama, dziecko”), dopóki nie wyszłam i nie spojrzałam na Hannę, której twarz stała się niebieska, ponieważ dławiła się swoim jedzeniem.

Opiekunka następnie pospieszyła do dziecka i wykonała słynny manewr Heimlicha, ratując jej życie.

– Gdyby Willie mnie nie ostrzegł, prawdopodobnie nie wyszłabym z łazienki na czas, ponieważ Hanna przybierała już niebieską barwę, jej usta były przeraźliwie niebieskie, jak i reszta twarzy – dodała.

Papuga została uhonorowana nagrodą lokalnego oddziału Czerwonego Krzyża o wdzięcznej nazwie “Animal Lifesaver Award”. Willie otrzymał nagrodę podczas wydarzenia o nazwie “Śniadanie Mistrzów”, w którym udział wzięli Bill Riter (gubernator stanu Kolorado) oraz John Hickenlooper, burmistrz Denver.

Źródło: The Telegraph

Piotr Zelek

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (filologia angielska nauczycielska), językoznawca, nauczyciel aktywny zawodowo, samozwańczy dziennikarz sportowy, tłumacz. To wszystko stanowi prawie tyle samo tytułów, co Daenerys!

Dodaj komentarz